Fifa 2012-recenze

Napsal admin boy (») 14. 9. 2012 v kategorii Recenze her, přečteno: 2894×
fifa-2012.jpg

Fifa 2012

Fotbal patří bezpochyby k nejpopulárnějším sportům v globálním měřítku a tak je jasné, že jeho zpracování v herním světě čítá desítky a desítky titulů. K nejznámějším přitom rozhodně patří série FIFA od společnosti EA Sports. Ta stojí také za celou řadou dalších sportovních her, jmenujme alespoň hokejovou sérii NHL, golfový simulátor Tiger Woods PGA Tour nebo boxerskou Fight Night.

Právě díky sérii FIFA je však EA Sports známo na každém kontinentě. V současnosti má tento tým v podstatě pouze jedinou vážnější konkurenci, kterou od počátku nového tisíciletí představuje společnost Konami se svým titulem Pro Evolution Soccer. Obě série mají své, takže mezi hráči se po vydání každého dalšího dílu rozhoří spory o tom, která je vlastně lepší. smile

Série FIFA – fotbalový zážitek

První hra celé série FIFA vyšla již v roce 1994 pod názvem FIFA International Soccer. Od té doby pak EA Sports zásobuje hráče rok co rok novým přírůstkem. Fotbaloví nadšenci tak mohli na PC i na nejrůznějších konzolích každoročně prohánět po zeleném porostu „kulatý nesmysl“, a to díky zakoupené licenci v nejlepších světových ligách, jejichž seznam se neustále rozšiřoval. Kromě toho si bylo možné zahrát i za týmy národní.

Série FIFA se pochopitelně dočkávala dalších a dalších vylepšení, včetně toho grafického, a docházelo taktéž k upravování soupisek jednotlivých mančaftů do aktuální podoby. V průběhu let přibyl komentář během zápasů a v současnosti již lze třeba odehrát profesionální kariéru pouze za jednoho hráče.

 Od titulu FIFA 07 je navíc hra rozšířena rovněž o český dabing, o nějž se postarali známí televizní komentátoři Petr Svěcený a Jaromír Bosák, a v hned v dalším ročníku FIFA 08 přibyla rovněž české nejvyšší soutěž. Od té doby tak mohli rovněž fandové českého fotbalu hrát za svůj klub. A to platilo i pro následující ročníky – FIFA 09, FIFA 10 a FIFA 11.

Nejnovější FIFA 12 však touto možností nedisponuje. Vydavatelé se totiž nedohodli na zakoupení práv s FAČR (Fotbalová asociace české republiky), takže tato hra sice obsahuje český komentář, chybí ovšem jak nejvyšší tuzemská soutěž, tak reprezentační tým. FIFA 12nicméně zůstává vynikající hrou, která po letech stagnace přinesla základní změnu herního konceptu, a to díky taktickému bránění a novému pojetí střetů a skluzů, které jsou reálnější.

Fotbalové manažery

Kromě klasické série FIFA ovšem existuje celá řada her stojících „mimo“. EA Sports totiž také vydávají tituly týkající se jednotlivých světových šampionátů. Hráči si tak mohli v minulosti zkusit štěstí za národní tým ve hrách FIFA 06: Road to the FIFA World Cup či FIFA 2010: World Cup South Africa.

Od roku 2006 pak také paralelně vychází série FIFA Manager, který se zaměřuje hlavně na fotbalové zákulisí a prověří hráčovi manažerské schopnosti.

Jejím prozatím posledním dílem je FIFA Manager12. V této oblasti však má EA Sports značnou konkurenci, a to díky sériím Football Manager od Sports Interactive či Championship Manager od Beautiful Game Studios.

Porovnejte sami, který fotbalový manažer je nejlepší. 

Zvláštní kategorii pak tvoří série FIFA Street, která se, jak název napovídá, neodehrává na zeleném pažitu, ale jde o pouliční verzi fotbalu. Díky licenci i pro tuto verzi můžete provádět nejrůznější triky a finty s nejlepšími hráči současnosti, a to po celém světě.

Celkově hodnotím tuto hru 7/10

Štítky: hry, recenze, fifa 2012
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a dvě