Battlefield 3-recenze

Napsal admin boy (») 14. 9. 2012 v kategorii Recenze her, přečteno: 2877×
battlefield.jpg

Battlefield

Série Battlefield  je na trhu již pěkných 10 let. Jako první vyšla hra s pod titulem Battlefield  1942 ajednalo se o hodně úspěšnou multiplayerovou hru , která se odehrávala v 2. světové válce.

Tato hra si získala velký počet fanoušků a z toho důvodu  se samozřejmě  dostalo na pokračování . Nyní je tu i singleplayerový  zážitek Battlefield 3, který je samozřejmě zaměřen i na multiplayer. Jedná se o hlavní složku hry, důležitější než je kampaň a je perfektně propracovaný a hratelný.

Singlplayer byl podpořen novým Engine frosbite 2 , který měl dodat realističnosti hry  a to se sakra povedlo.  Díky neuvěřitelné grafice a nasvícení máte pocit, že bojujete na reálném bojišti  a to je už co říct.

Občas si řeknete, že to oslňování lampami a lasery je až přehnané, ale to není nic, co by kazilo zážitek ze skvěle vypadající hry.  Skvělá variabilita je i ve výběru prostředí, ocitnete se jak v lese, tak i v městské zástavbě, poušti nebo v korbě stíhačky či tanku. Zvuk je v hrách  často opomíjen a je dobře, že u této hry se tak nestalo.  Máme tu čest se seznámit s nejlepším ozvučením ve hrách (teda snad nejlepší v historii).  Zbraně mají svůj specifický zvuk a žádný se neopakuje.  Válka o kolo vás je snad ještě uvěřitelnější. Máte -li  kvalitní sluchátka, je na co se těšit, protože tohle se jen tak nevidí teda neslyší J . Samozřejmě by tohle vše bylo k ničemu, kdyby tu nebyl příběh ve kterém jsou propracované animace a ozvučení se nedalo použít. Teroristé vlastnící jaderné hlavice, které chtějí nechat explodovat  ve světových metropolích jsou klišé, to ano.  Ale je potřeba si uvědomit, že už je těžké vymyslet novou neohranou zápletku, která nebyla ještě nikdy použitá v jiné hře.

 Tak co je to zábava?  Je, ať to má jakýkoliv příběh. Samozřejmě Battlefield 3 se nemůže rovnat s Moder warfare 3.  I když to dle mého názoru není zrovna na místě.  Tady se vývojáři snaží o realističnost a opravdu na nejtěžší obtížnost stačí jen jedna jediná kulka a jste mrtví. Taky  je potřeba i nějaké to taktizování .  Call of duty se naopak drží svých kolejí  a to co nejrychlejší akce . Nějaké věci mají tyto hry společné, a to bohužel ty negativní .

Dále jsem tušil,  že Battlefield 3 bude o hodně delší než poslední Call of duty. U této hry můžeme očekávat 8 hodinovou kampaň, jejíž průměrná délka je dost přestřelená  a designeři  řekli,  že je daleko lepší 6 hodinová  intenzivní zábava, než-li  12 hodinová procházka růžovou zahradou.  To co vám v krku ještě dlouho zůstane je neuvěřitelné přeskriptování  hry .

Nový Battlefield 3 je koordinovaná střílečka a cítíte se jako tvůrce filmu než jako herec.  Jsme připraveni na předem určenou akci, ale to že vás vaši spolubojovníci budou vystrkávat z krytu, protože tam mají být oni. A nebo, že při rozhovoru se dívají úplně do blba, když si stoupnete jinam než by jste měli. Tak to vše není snadno odpustitelné .

Všechno to sice vypadá pěkně a filmově, ale dělá to více škody než užitku. A to nejen co se jen týká hratelnosti, ale i s nárokem na ohledy počítače. Oponenta Moder warfare 3 rozjedete na starším počítači, zato abyste si zahráli Battlefield 3 budete  potřebovat o dost nadupanější  PC aby hra šlapala tak jak má.  Jde právě o ultra detaily,  které si vychutná jen pár lidí . L

Proto dávám 8 bodů z 10. 10 bodů jen pro tuto střílečku moc, to by hra nesměla být tak hardwarově náročná a naskriptovaná a na můj vkus krátká.

Celkově této hře dávám  8/10

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a pět